DESTEK                    

MSDS

SPK

BİZE YAZIN

ÜRÜN VE HİZMETLER                       
Thursday, March 10, 2016

Bir metalik yüzey üzerindeki büyük lekelerin selektif biçimde çözündüğü (arkalarında düz ve parlak bir yüzey bırakacak şekilde kontrollü korozyona uğradığı) bir anodik prosestir. Elektropolisaj işlemi, kimyasal(elektrolit) içersinde belirli bir elektrik akımı ile mikron ölçüsünde metal yüzeyinden koparma yapar. Böylece yüzeydeki pürüzlerin eşit çözülmesini sağlayarak benzersiz ve kalıcı bir parlaklık sağlar. Elektropolisaj işlemi sayesinde lehim, kaynak gibi muhtelif şekillendirmelerden ileri gelen matlık ve renk değişimleri giderilir. Sonuçta malzemede hiçbir şekilde kaybolmayacak bir parlaklık sağlanır.

CH
EL® Elektropolisaj cihaz, sistem ve kimyasalları ile performans, kalite, takip edilebilirlik,  bensersiz mühendislik ve teknik destek elde edilir.............
ELEKTROPOLİSAJ
Sunday, March 13, 2016
CHEL® üretdiği ve tasarladığı cihaz, sistem ve ELT PC serisi kimyasal elektrolitler ile firmaların elektropolisajı alnanındaki ihtiyaclarını, doğru, verimli ve ekonomik şekilde karşılar. Bu sistemin Korozyon direncini arttırması; Aşındırma direncini arttırması; Sürtünme direncini arttırması; Antibakteriyel özellik sağlaması; Yüksek parlaklık ve yansıtma sağlaması; Hidrojen gevrekliğini azaltması; Metal yüzeyindeki stresi azaltması; hammadde takibi ve kontrolü gibi bir çok faydası vardır. Elektropolisaj başta paslanmaz çelik olmak üzere çoğu metale uygulanabilir.

Thursday, March 10, 2016
CHEL® Pasivasyonu-Nötralizasyonu
Thursday, March 10, 2016

Elektopolisaj sonrası yüzeylerde aktif metal iyonları oluşur, buda paslanmaya zemin hazırlar. Elektropolisaj sonrası yapılan markalama vb yüzeyde paslanmayı hızlandırır. Ayrıca paslanmaz çelik malzemeler işlendikten sonra yüzeye bulaşan çapak, gres ve serbest demir , soğutma sıvıları gibi kirlilikler, malzemenin korozyon direncinin düşmesine ve paslanmaya zemin hazırlarlar.
CHEL® PSV serisi pasivasyon (dinginleşme), kimyasalları  sayesinde paslanmaz çeliğin yüzeyinde çok ince, gözle görülemeyecek  pasif film tabaka oluşturur. Böylece paslanmaz çeliğin korozyon direnci en üst düzeye çıkarılır.
Pasivasyon sonrası 
CHEL® NT-8 Serisi nötralizazyon sıvıları ile nötralize edilir.

+90-232-4820414